PaedDr. Miroslav Jančiar

Hlasuj

Lietaniu na padákových klzákoch sa venuje od roku 1988, kedy absolvoval prvé letecké pokusy v okolí Banskej Bystrice spolu s niekoľkými nadšencami v tom čase nového športu. V roku 1990 sa zúčastnil zakladajúceho snemu Leteckej amatérskej asociácie ČSFR (v súčasnosti LAA SR). Od roku 1991 nepretržite organizuje medzinárodnú leteckú súťaž v paraglidingu Victoria Cup Paragliding Donovaly, ktorá je najstaršou súťažou svojho druhu na Slovensku.
Od roku 1992 pôsobí ako inšpektorom paraglidingu LAA SR. V tom istom roku založil jednu z prvých škôl paraglidingu na Slovensku Pegas paragliding Donovaly, ktorú nepretržite prevádzkoval až do roku 2010 a poskytol základy paraglidingu nemalému množstvu pilotov. Doteraz aktívne vykonáva činnosť inšpektora paraglidingu pre viaceré paraglidingové školy.
Roku 2000 sa stal inšpektorom motorového paraglidingu. V rokoch 2001 – 2004 pôsobil ako Predseda Zväzu paraglidingu LAA SR a Viceprezident LAA SR. Od roku 2015 zastáva post prezidenta LAA SR. Pôsobí aj ako člen Výboru stálej medzirezortnej komisie Sekcie civilného letectva a člen stálej komisie pre vyšetrovanie leteckých nehôd pri Ministerstve dopravy.

Hlavní partneri

SAAB
LPS
digipress
MSM
STA

Partneri

MANA
WebCreators
Banská Bystrica
tatratea
Budiš
Urpiner
Limone
RTVs