PaedDr. Ján Mikuš

Hlasuj

Leteckej činnosti sa venuje už viac ako 60 rokov. Svoju dráhu začal v Aeroklube Trenčín. Po absolvovaní vojenskej školy pracoval na rôznych funkciách v oblasti leteckého vzdelávania a leteckého výcviku. Vojenskú kariéru ukončil ako inšpektor leteckého výcviku na Veliteľstve Vzdušných síl SR, kde mal v pôsobnosti prípravu záložných pilotov a brancov. Organizoval prechod na civilnú legislatívu u vojenského leteckého personálu.
Od roku 1992 do 2002 viedol a a organizoval základný letecký výcvik poslucháčov Vojenskej leteckej akadémie v Košiciach. Dosiahol celkový nálet viac ako 5 000 letových hodín na rôznych typoch lietadiel a je držiteľom väčšiny leteckých kvalifikácií vo všeobecnom letectve. Počas svojej činnosti letového inštruktora povolil prvý samostatný let viac ako 300 žiakom.
Je členom stálej komisie pre vyšetrovanie leteckých nehôd pri Ministerstve dopravy. V roku 2004 bol zvolený do funkcie prezidenta Slovenského národného aeroklubu, ktorú vykonáva doteraz. Je zástupcom SR v Medzinárodnej leteckej federácii (FAI).

Hlavní partneri

SAAB
LPS
SOITRON
digipress
MSM
Škoda

Partneri

RTVs
MANA
WebCreators
Banská Bystrica
tatratea
Akcent Nova, s.r.o.