Marián Sluk

Hlasuj

Pôsobil ako vedúci tréner základne parašutizmu strediska vrcholového športu v Lučenci. V roku 1982 sa stal trénerom československej ženskej reprezentácie v parašutizme. Až do roku 1992 sa československé ženy nikdy nevrátili z Majstrovstiev sveta bez medailového umiestnenia. Dvakrát vybojovali titul Majsteriek sveta.
Od roku 1993 pôsobil ako tréner Slovenskej mužskej reprezentácie, zároveň šéfoval vojenským parašutistom Dukly Trenčín a Dukly Banská Bystrica. Dodnes každoročne reprezentuje Českú republiku po boku slávnej Dukly Prostějov na Vojenských Majstrovstvách sveta a vojenských svetových športových hrách ako medzinárodný rozhodca v parašutizme.
Počas svojej kariéry sa na Majstrovstvách sveta v parašutizme zúčastnil neuveriteľných 31-krát. Šesťkrát organizoval Majstrovstvá sveta v parašutizme v Lučenci za účasti 40-tich krajín sveta. Na svojom konte má 1379 zoskokov na rôznych typoch padákov.
Svoju leteckú kariéru začal v roku 1984 na letisku v Lučenci. Nalietal viac ako 5 000 letových hodín na rôznych typoch typoch ultraľahkých lietadiel. Vyskúšal si typy ako je AERO 45, Metasokol, Z – 37 Čmelák a na legendárnej AN – 2 má nalietaných viac ako 2 000 letových hodín.
Členom Slovenskej federácie ultraľahkého lietania je od roku 2004 a do pozície hlavného letového inšpektora bol menovaný v roku 2005. Neskôr pôsobil ako viceprezident Slovenskej federácie ultraľahkého lietania pre zahraničné vzťahy a za prezidenta Slovenskej federácie ultraľahkého lietania bol zvolený v roku 2017. Slovenskú republiku zastupuje v Európskej mikrolightovej federácii a v komisii pre ultraľahké lietanie svetovej Medzinárodnej leteckej federácii FAI.
Má stále platný preukaz spôsobilosti obchodného pilota s kvalifikáciami flightinstructor, multiengine, aerovleky, výsadky a nočné lety VFR, v Slovenskej federácii ultraľahkého lietania inštruktor, hlavný letový inšpektor, aerovleky a skúšobný pilot.

Hlavní partneri

SAAB
LPS
digipress
MSM
STA

Partneri

MANA
WebCreators
Banská Bystrica
tatratea
Budiš
Urpiner
Limone
RTVs