Projekt Obnova leteckého parku Letky MV SR

Hlasuj

Letka Ministerstva vnútra Slovenskej republiky alebo Letecký útvar Ministerstva vnútra Slovenskej republiky je vládna letecká spoločnosť Slovenska so sídlom v Bratislave. Jej hlavná základňa sa nachádza na letisku M. R. Štefánika v Bratislave.
Letka vznikla 1. januára 1993. Flotilu letky Ministerstva vnútra SR tvoria nasledujúce lietadlá a vrtuľníky (stav z mája 2017): Airbus A319 OM-BYA, Tupolev Tu-154 OM-BYO, Fokker 100 OM-BYB + OM-BYC, Bell 429 OM-BYD, Mil Mi-17 OM-BYH + OM-BYU.
Lietadlový park letky bol až donedávna postavený na sovietskych (ruských) strojoch - a to u dopravných lietadiel i vrtuľníkov. S významnou modernizáciou leteckej techniky začalo Ministerstvo vnútra ešte vlani a za krátky čas dokázalo kompletne vymeniť a zmodernizovať lietadlový park.
Lietadlá a vrtuľníky prepravujú našich vládnych činiteľov, taktiež pomáhajú pri evakuácii slovenských občanov z ohrozených oblastí, prepravujú zranených a pacientov alebo obete nešťastí, či zabezpečujú prevoz vojakov a policajtov na zahraničné misie.

Hlavní partneri

SAAB
LPS
SOITRON
digipress
MSM
Škoda

Partneri

RTVs
MANA
WebCreators
Banská Bystrica
tatratea
Akcent Nova, s.r.o.