Štefan Pobiecky, in memoriam

Hlasuj

Bol výraznou osobnosťou pôsobiacou v odbore letové prevádzkové služby.
Letectvu sa začal venovať počas základnej vojenskej služby, na letisku v Piešťanoch. Napriek tomu, že si skúsil aj pohľad z výšky – ako pilot Mi2 vo vtedajšom Zväzarme – nakoniec zakotvil v oblasti letových prevádzkových služieb. Ako riadiaci letovej prevádzky v nich pôsobil od novembra 1968, až do ukončenia svojho profesijného pôsobenia. Najskôr v rámci spoločného česko-slovenského podniku RLP, neskôr, po vzniku samostatnej SR, v podniku LPS SR š.p.
Bol svedkom enormne rýchleho vývoja v tejto oblasti. Špecializoval sa na tvorbu nových konceptov štruktúry letových ciest, na domácej i medzinárodnej úrovni. Vďaka svojej odbornosti a prirodzenej autorite, postupne získal kvalifikáciu vedúceho zmeny a v poslednom období svojho pôsobenia v podniku LPS SR š.p., zastával funkciu vedúceho stanovišťa.
Pôsobil aj ako inštruktor, vychovávajúci adeptov na post riadiaceho, a vo funkcii inšpektora RLP. Svojou prácou významne prispel k tomu, čo je v poskytovaní letových prevádzkových služieb najpodstatnejšie – zabezpečovať bezpečné a plynulé poskytovanie služieb.

Hlavní partneri

SAAB
LPS
digipress
MSM
STA

Partneri

MANA
WebCreators
Banská Bystrica
tatratea
Budiš
Urpiner
Limone
RTVs